Tabelul IPL 2018: Sunrisers Hyderabad ajung în top, Chennai câștigând al treilea titlu IPL

Primii patru clasați după 14 jocuri fiecare se vor califica pentru play-off, unde echipele clasate pe primul și pe al doilea au avantajul că pot pierde un joc și se califică în continuare în finală.

Și exact asta a făcut anul trecut indienii din Mumbai.

După ce a ocupat masa cu doar patru înfrângeri, Mumbai a fost bătută acasă de Rising Pune Supergiants cu 20 de curse.

Cu toate acestea, aceștia au revenit pentru a învinge Kolkata Knight Riders cu șase pachete și au câștigat o revanșă palpitantă împotriva lui Pune, triumfând printr-o cursă solitară în finală.

Deci, cine își va urma pașii și se va orienta spre finală? Express Sport vă aduce toate cele mai recente rezultate și puncte din Indian Premier League.

Tabel IPL 2018

Tabel IPL 2018 (Imagine: IPL)

Rezultatele IPL 2018

Mumbai Indians vs Chennai Super Kings - Super Kings câștigat cu 1 pui

Kings XI Punjab vs Delhi Daredevils - Kings XI a câștigat cu 6 pui

Kolkata Knight Riders vs Royal Challengers Bangalore - Knight Riders câștigat de patru pachete

Sunrisers Hyderabad vs Rajasthan Royals - Sunrisers Hyderabad a câștigat cu nouă pachete

Chennai Super Kings vs Kolkata Knight Riders - Chennai Super Kings a câștigat cu cinci portițe

Salarii IPL 2018: Care cricketer câștigă cel mai mult la turneul din acest an?

Sâmbătă, 7 aprilie 2018

Redați prezentarea de diapozitive Bhuvneshwar KumarAFP / Getty Images 1 din 9

Bhuvneshwar Kumar (Sunrisers Hyderabad) - 1,3 milioane de euro

Rajasthan Royals vs Delhi Daredevils - Rajasthan Royals a câștigat cu 10 runde (metoda DLS)

Sunrisers Hyderabad vs Mumbai Indians - Sunrisers Hyderabad a câștigat cu 1 pui

Royal Challengers Bangalore vs Kings XI Punjab - Royal Challengers Bangalore a câștigat cu 4 wickets

Mumbai Indians vs Delhi Daredevils - Delhi Daredevils a câștigat cu 7 pachete

Kolkata Knight Riders vs Sun Risers Hyderabad - Sun Risers Hyderabad a câștigat cu 5 wickets

Royal Challengers Bangalore vs Rajasthan Royals - Rajasthan Royals a câștigat cu 19 curse

Kings XI Punjab vs Chennai Supers Kings - Kings XI Punjab a câștigat cu 4 runde

Kolkata Knight Riders vs Delhi Daredevils - Kolkata Knight Riders a câștigat cu 71 de curse

Indienii Mumbai vs Royal Challengers Bangalore - Indienii Mumbai au câștigat cu 46 de curse

Kolkata Knight Riders vs Rajasthan Royals - Kolkata Knight Riders a câștigat cu 7 wickets

Kings XI Punjab vs Sunrisers Hyderabad - Kings XI Punjab a câștigat cu 15 parcurse

Chennai Super Kings vs Rajasthan Royals - Chennai Super Kings a câștigat cu 64 de curse

Kolkata Knight Riders v Kings XI Punjab - Kings XI Punjab câștigat cu 9 ghișee (metoda DLS)

Delhi Daredevils v Royal Challengers Bangalore - Royal Challengers Bangalore a câștigat cu 6 pachete

Sunrisers Hyderabad v Chennai Super Kings - Chennai Super Kings a câștigat cu 4 runde

Rajasthan Royals v Mumbai Indians - Rajasthan Royals a câștigat cu 3 pachete

Delhi Daredevils v Kings XI Punjab - Kings XI Punjab a câștigat cu 4 runde

Mumbai Indians v Sunrisers Hyderabad - Sunrisers Hyderabad a câștigat cu 31 de curse

Royal Challengers Bangalore v Chennai Super Kings - Chennai Super Kings a câștigat cu 5 pachete

Sunrisers Hyderabad v Kings XI Punjab - Sunrisers Hyderabad a câștigat cu 13 parcurse

Delhi Daredevils v Kolkata Knight Riders - Dehli Daredevil a câștigat cu 55 de curse

Chennai Super Kings v Mumbai - Mumbai a câștigat cu 8 pachete

Rajasthan Royals v Sunrisers Hyderabad - Sunrisers Hyderabad a câștigat cu 11 runde

RCB v Kolkata Knight Riders - Kolkata Knight Riders a câștigat cu 6 pui

Chennai Super Kings v Delhi Daredevils - Chennai Super Kings a câștigat cu 13 parcurse

Royal Challengers Bangalore v Mumbai Indians - Royal Challengers Bangalore a câștigat cu 14 runde

Delhi Daredevils v Rajasthan Royals - Delhi Daredevils câștigat de 4 tunuri (metoda DL)

Kolkata Knight Riders v Chennai Super Kings - Kolkata Knight Riders a câștigat cu 6 runde

Kings XI Punjab v Mumbai Indians - Indienii Mumbai au câștigat cu 6 pui

Chennai Super Kings v Royal Challengers Bangalore - Chennai Super Kings a câștigat cu 6 pui

Sunrisers Hyderabad v Delhi Daredevils - Sunrisers Hyderabad a câștigat cu 7 wkts

Mumbai Indians v Kolkata Knight Riders - Mumbai Indians a câștigat cu 13 parcurse

Kings XI Punjab v Rajasthan Royals - Kings XI Punjab a câștigat cu 6 wkts

Sunrisers Hyderabad v Royal Challengers Bangalore - Sunrisers Hyderabad a câștigat cu 5 runde

Delhi Daredevils v Sunrisers Hyderabad - Sunrisers Hyderabad a câștigat cu 9 pachete

Rajasthan Royals v Chennai Super Kings - Rajasthan Royals a câștigat cu 4 pachete

Kings XI Punjab v Kolkata Knight Riders - Kolkata Knight Riders a câștigat cu 31 de curse

Royal Challengers Bangalore v Delhi Daredevils - Royal Challengers Bangalore a câștigat cu 5 ghișee

Chennai Super Kings v Sunrisers Hyderabad - Chennai Super Kings a câștigat cu 8 pachete

Mumbai Indians v Rajasthan Royals - Rajasthan Royals a câștigat cu 7 pachete

Kings XI Punjab v Royal Challengers Bangalore - Royal Challengers Bangalore a câștigat cu 10 ghișee

Kolkata Knight Riders v Rajasthan Royals - Kolkata Knight Riders a câștigat cu 6 wickets

Mumbai Indians v Kings XI Punjab - Mumbai Indians a câștigat cu 3 runde

Royal Challengers Bangalore v Sunrisers Hyderabad - Royal Challengers Bangalore a câștigat cu 14 runde

Delhi Daredevils v Chennai Super Kings - Delhi Daredevils a câștigat cu 34 de curse

Rajasthan Royals v Royal Challengers Bangalore - Rajasthan Royals a câștigat cu 30 de curse

Sunrisers Hyderabad v Kolkata Knight Riders - Kolkata Knight Riders a câștigat cu 5 wickets

Delhi Daredevils v Mumbai Indians - Delhi Daredevils câștigă cu 11 runde

Chennai Super Kings v Kings XI Punjab - Chennai Super Kings câștigat cu 5 pui

Sunrisers Hyderabad vs Chennai Super Kings - Chennai Super Kings câștigat cu 2 pachete

Kolkata Knight Riders vs Rajasthan Royals - Kolkata Knight Riders a câștigat cu 25 de curse

Sunrisers Hyderabad v Kolkata Knight Riders - Sunrisers Hyderabad a câștigat cu 14 parcurse