Evaluările jucătorilor din Franța, în timp ce Kylian Mbappe stabilește confruntarea lui Lionel Messi cu victoria Marocului

Theo Fernandez a deschis scorul după doar cinci minute și victoria a fost încheiată când atacantul de la Frankfurt, Randal Kolo Muani, a lovit acasă o secundă de la distanță apropiată. Înseamnă că Kylian Mbappe va merge cap la cap împotriva Lionel Messi în cel mai mare meci dintre toate de duminică. Express Sport aruncă o privire asupra modului în care fiecare jucător a evoluat în semifinală...

Franța (4-3-3)

Hugo Lloris 8

O altă afișare remarcabilă a portarului Spurs, care a condus din față - și din spate - pentru echipa sa franceză.

Jules Kounde 7

Niciun batător mondial ca fundaș drept improvizat, dar a făcut o schimbare decentă încununată de un bloc fabulos de salvare a golului la final.

Raphael Varane 8

Performanță de comandă și picior de la fundașul central Manchester United.

Ibrahima Konate 8

Adus din cauza unei boli la Dayot Upamecano, fundașul Liverpool s-a mândru pe sine și cu țara sa.

Theo Hernandez 7

Fundașul stânga al Milanului a fost pe locul potrivit la dreapta pentru a oferi Franței un start fulger cu lovitura sa înaltă.

Kylian Mbappe

Evaluările jucătorilor din Franța de la 2-0 câștigă în fața Marocului (Imagine: GETTY)

Youssouf Fofana 6

Harnic, dar ușor indisciplinat în mijlocul terenului francez după ce a intrat în locul lui Adrien Rabiot.

Aurelien Tchouameni 8

Golgheterul împotriva Angliei a avut o altă noapte bună cu alergările sale de conducere și ochiul pentru o pasă.

Antoine Griezmann 7

O amenințare pentru apărarea Marocului în jumătatea virajului, dar jucătorul Franței a avut prea mult de făcut după bunul plac.

Ousmane Dembele 5

Aripa Barcelonei s-a străduit să aibă un impact mare pe flancul drept.

FBL-WC-2022-MATCH62-DIN-MAR

Theo Hernandez dă Franța în avans timpuriu (Imagine: Getty)

Kylian Mbappe 8

O bucată de magie Mbappe a stabilit rezultatul, în timp ce dansul său încântător a stabilit al doilea gol al Franței pentru Randal Kolo Muani.

Olivier Giroud 6

Mișcare inteligentă, dar ar fi trebuit să se descurce mai bine cu o primă șansă bună care a tuns din stâlp.

Inlocuitori: Thuram (Giroud 66), colonelul Muani (Dembele 77)

Maroc (5-4-1)

Yassine Bounou 7

Nu ar putea face portarul născut în Montreal pentru oricare dintre golurile Franței.

Ashraf Hakimi 7

Fundașul PSG, care și-a câștigat cea de-a 60-a selecție, a avut mâinile pline cu colegul de club Kylian Mbappe, dar s-a descurcat bine.

Franța v Maroc: Semifinală - Cupa Mondială FIFA Qatar 2022

Kolo Muani a sigilat victoria la 11 minute de la normă întreagă (Imagine: Getty)

Romain Saiss 6

Noaptea căpitanului Marocului a fost întreruptă aproape înainte de a începe cu o accidentare la coapsă pentru fostul fundaș al Wolves.

Achraf De la 6

Chemat în ultimul moment după ce fundașul West Ham Nayef Aguerd a renunțat, Dari a avut mâinile pline cu atacul francez.

Jawad El Jamik 7

Lovitura spectaculoasă deasupra capului cu un grad ridicat de dificultate aproape a adus egalarea pentru Maroc.

Noussair Mazraoui 5

Asul Bayern München nu era în mod clar în stare să fie pus în serviciu după ce a ratat sferturile de finală și a fost înlocuit la pauză.

Sofia Amrabat 8

Contribuție sufletească la mijlocul terenului de la chel enforcer care a reprezentat Olanda la nivel de tineret.

Azzedine Ounahi 7

Străluciri ale talentului său și ale alergării coltish, dar prea rar pentru placul Marocului.

Hakim Ziyech 7

Bărbatul de la Chelsea, desfășurat pe partea dreaptă a atacului, a biciuit niște mingi moarte periculoase.

Sofiane Boufal 6

Una dintre cele două atingeri frumoase de la fostul bărbat din Southampton, dar caietul șters cu rezervare anticipată.

Youssef En-Nesyri 5

Atacantul maroc, grefat din greu, s-a străduit să obțină multe schimbări din apărarea franceză bine forată.

Inlocuitori: Amallah (Saiss 21), Attiat-Allah (Mazraoui 46), Hamdallah (En-Nesyri 66), Aboukhalal (Boufal 66), Ezzalzouli (Amallah 78).

Cartonașe galbene: Boufal 27

Arbitru: Cesar Ramos (Mexic), 6.

Prezenta: 68.294.

Urmeaza

Știri despre transferuri LIVE: Cristiano Ronaldo se antrenează la fostul club, Man Utd urmărește patru autografe

Știri despre transfer LIVE Klopp Amrabat întâlnire Joao Felix Arsenal Chelsea oferta Pickford ianuarie